Заробітчани заводять до України в 4 рази більше валюти, ніж іноземні інвестори

Національний банк змінив методику обрахунку обсягу приватних грошових переказів в Україну та уточнив їх оцінки за 2015-2017 роки.

Відповідні дані є у розпорядженні Економічної правди.

Як зазначається, виявилось, що перекази заробітчан значно більші, ніж вважалось раніше.

Так, у 2015-2017 роках оцінки обсягу платежів з основних країн-партнерів виявилися заниженими через низку чинників.

До такого висновку прийшли в Нацбанку після того, як регулятор отримав можливість здійснити більш точні оцінки обсягу приватних грошових переказів в Україну завдяки появі нових даних щодо трудової міграції з України на основі опитування Державної служби статистики, а також щодо обсягів приватних грошових переказів в Україну, оцінених центральними банками Польщі та РФ.

Наприклад, якщо за попередніми оцінками НБУ обсяг переказів із Польщі в Україну офіційними та неофіційними каналами становив 1,35 мільярдів доларів у 2017 році, то, за останніми оцінками НБУ на основі даних Національного банку Польщі, ця сума була вищою більш ніж вдвічі – 3,123 мільярди доларів.

На основі оновленої методики Національний банк перерахував квартальні та річні обсяги приватних переказів за останні три роки. Як наслідок, їх оцінки збільшено: у 2015 році – на 1,8 мільярдів доларів до 7 мільярдів доларів, у 2016 році – на 2,1 мільярди доларів до 7,5 мільярдів доларів, у 2017 році – на 2 мільярди доларів до 9,3 мільярдів доларів.

Відповідно, це призвело до покращення сальдо поточного рахунку платіжного балансу: у 2015 році – з дефіциту у розмірі 0,2% ВВП до профіциту у розмірі 1,8% ВВП, у 2016 році – розмір дефіциту з 3,7% ВВП до 1,4% ВВП, у 2017 році – розмір дефіциту з 3,5% ВВП до 1,6% ВВП.

Видання констатує, що грошові перекази заробітчан мають набагато більший ефект для стабільності національної валюти, ніж прямі іноземні інвестиції, які в минулому році були всього на рівні 1,8 мільярда доларів.

Нагадаємо, раніше екс-глава Адміністрації президента і глава Національної інвестиційної ради Борис Ложкін заявив, що в Україні вкрай мало готових проектів для інвестицій.

Be the first to comment on "Заробітчани заводять до України в 4 рази більше валюти, ніж іноземні інвестори"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*